A klasa: Nareszcie doleciał Skowronek

W minioną niedzielę pierwszy zespół Energetyka w 22 kolejce pokonał na własnym boisku Grom Szczodrów 4:1. Choć to goście pierwsi strzelili gola to nasze zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji.

Mecz rozpoczął się od bardzo widocznej przewagi żółto-czarnych ale to goście z Szczodrowa objęli prowadzenie w tym meczu. W 16 min rzut wolny z ok. 35 metra wykonywali piłkarze Gromu. Mocna bita piłka „przeszła” nasza linię obrony a sprytny napastnik gości głową skierował piłkę do siatki obok rozpaczliwego interweniującego Kujawskiego i niestety przegrywaliśmy 0:1. Nie trwało to jednak zbyt długo. W 19 min kapitan Energetyka Marcin Józefowicz „obsłużył” wbiegającego w pole karne Łukasza Skowronka a ten posłał piłkę obok bezradnego bramkarza gości i wyrównał stan meczu na 1:1 Było to premierowe trafienie Skowronka w Energetyku a „Józek” zaliczył 12 asystę w sezonie. Po upływie dwóch kwadransów wyszliśmy na prowadzenie. Banach „zatańczył” z piłką w okolicach pola karnego i świetnie wyłożył futbolówkę Skowronkowi a ten w prawie identyczny sposób jak za pierwszym razem strzelił drugiego gola w tym spotkaniu. 2:1 do przerwy.

Na druga połowę trener desygnuje 3 zmiany. Wchodzą piłkarze ofensywni, Żarski, Furmanek i Rudolf. Jak pokazała druga połowa były to bardzo trafione zmiany. W 59 min z prawej strony obrońcami Szczodrowa zakręcili Banach z Furmankiem po czym ten drugi idealnie dośrodkował Żarskiemu na głowę i piłka zatrzepotała w siatce. 3:1! Jeszcze niektórzy kibice nie zdążyli usiąść po trzecim golu a już piłka po raz czwarty wylądowała w bramce Gromu. Maciek Zapał posłał prostopadłą piłkę do „Żarówy” a ten bardzo precyzyjnie zagrał do wbiegającego w pole karne Rudolfa i grający trener Energetyka po dostawieniu „hokejki” ustalił wynik meczu na 4:1 dla lidera.

Po zeszłotygodniowym meczu w Minkowicach Oławskich zespół bardzo chciał się zrehabilitować i to uczynił. Przekonujące zwycięstwo na własnym terenie jest dobrym prognostykiem przed czwartkowym meczem z Orłem Pawłowice. Będzie bardzo ciężko gdyż Orzeł to bardzo, bardzo solidna ekipa. Zwycięstwo zagwarantuje nam awans do klasy okręgowej z drugiego miejsca. Jednak w naszym klubie nie ma ludzi, którzy cieszyliby się z tej lokaty! Jesteśmy liderem rozgrywek od początku sezonu (z przerwą na jedna kolejkę) i nikt w Siechnicach nie wyobraża sobie innego scenariusza jak mistrzostwo A klasy! Amen...

Energetyk - Grom Szczodrów 4:1 (2:1)

Gole: Skowronek 2 (19'),(33') Żarski (58') Rudolf (60)

Kujawski – Kościelniak (46’ Furmanek), Bielawski, Kozimor, Krzanowski – Zając (84’ Jasiński), Zapał, Józefowicz (70’ Stepień), Skowronek (46’ Rudolf , 80’ Ziółkowski), Banach, Kropski (46’ Żarski )