Gościliśmy Dolny Śląsk

Gościliśmy Dolny Śląsk

Ślęza Wrocław, FemGol Lubin, Polonia Świdnica i Lechia Dzierżoniów to dziewczęce zespoły, które przyjechały do Siechnic w niedzielę 22 kwietnia na wiosenny turniej zorganizowany przez KS Energetyk.

W sumie zgłoszonych zostało 11 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych U10 oraz U8, co zapowiadało dużo emocji oraz grania na naprawdę wysokim poziomie, bo przecież w Siechnicach gościliśmy czołowe zespoły z Dolnego Śląska w tych kategoriach wiekowych:

  1. FemGol Lubin – Wicemistrz Dolnego Śląska Turnieju o Puchar Tymbarka
  2. Lechia Dzierżoniów – Zwycięzca jednej z czterech grup eliminacyjnych U10 w Wojewódzkim Turnieju Finałowym o Puchar Tymbarka 2018
  3. Energetyk Siechnice – Zwycięzca jednej z czterech grup eliminacyjnych U10 w Wojewódzkim Turnieju Finałowym o Puchar Tymbarka 2018

A prawie cztery godziny grania przy pięknej, słonecznej pogodzie sprawiło, że panowała iście piknikowa atmosfera.Zobaczyliśmy wiele składnych akcji, ładnych parad bramkarskich, dużo bramek, a co najważniejsze uśmiechów na ustach naszych najmłodszych dziewczynek. W drużynie U10 Energetyka Siechnice bardzo dobre zawody rozegrały Magda i Agnieszka, dzielnie wspierane przez Hanię, Wiktorię i Zuzię Zadrożną w polu oraz Zuzię Sylwester w bramce.

W drużynie młodszej bardzo dobra zawody rozegrała Hania Zemlak mimo, że to dopiero drugi turniej piłkarski w jej życiu oraz Zuzia Uziembło w bramce. Na wyróżnienie zasługuje też Kalina, dzielnie wpierana przez Julkę oraz dwie najmłodsze dziewczynki: 6-letnią Asię oraz 5-letnią Maję. Warto zaznaczyć, że Kalina strzeliła swojego pierwszego gola właśnie w tym turnieju Serdecznie gratulujemy!!!

Tradycyjnie nie prowadziliśmy klasyfikacji generalnej turnieju, bo najważniejsza dla nas jest dobra zabawa oraz promocja dziewczęcej piłki nożnej, a same wyniki meczów pozostawiamy na drugim planie. I to właśnie nam się udało, bo każda dziewczynka wyjeżdżała z Siechnic z uśmiechem na ustach i medalem na szyi. Brawo dla wszystkich uczestników turnieju, zawodniczek, rodziców i kibiców.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE TURNIEJE ORGANIZOWANE PRZEZ KS ENERGETYK SIECHNICE!

autor: red, Andrzej Rudy

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości