CEL: Awans do klasy okręgowej!

Po prawie czterech miesiącach przerwy zimowej w końcu nadszedł dzień długo oczekiwanej wiosennej inauguracji i w niedzielę o 15:00 wracamy do walki o ligowe punkty. Naszym przeciwnikiem będzie Burza Bystrzyca Oławska. W tym miejscu chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na ten niedzielny mecz ale za nim będziemy emocjonować się wydarzeniami na boisku zapraszamy do podsumowania okresu przygotowawczego w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Rudolfa. A działo się sporo.

PRZYGOTOWANIA
Przygotowania zaczęliśmy dość szybko bo na początku stycznia. Zespół pracował w hali,siłowni, w terenie, gdzie poznawał walory krajobrazowe okolic :-) oraz miał zajęcia z aerobiku. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że była to nowość w naszych przygotowaniach ale zawodnicy choć byli poddawani wyczerpującym zajęciom szybko zaakceptowali tę nowinkę. Rozegraliśmy też serie sparingów z rywalami od B-klasy do "okręgówki". Potykaliśmy się min. z MKP Wołów (0:2), Bumerangiem Wrocław (2:2), Czarnymi Jelcz Laskowice (3:4) czy KS Żórawina (3:1). W okresie przygotowawczym niestety nie ominęły nas kontuzje. Na początku stycznia podczas turnieju halowego w trakcie pierwszego meczu a w zasadzie 1 minuty kontuzji doznał Naściszewski i do tej pory nie doszedł do pełnej sprawności. Jest wielce prawdopodobne, że Bartka nie zobaczymy w wiosennych rozgrywkach. Wielka szkoda ale już zapadła decyzja, że klub będzie czynił starania o transfer definitywny Bartka z KS TYMBARK po upływie czasowego wypożyczenia. Również na jednym z ostatnich treningów bramkarz Marek Świder doznał urazu kolana i z informacji jakie posiadamy nie wygląda to dobrze. Marek czeka na diagnozę a my jemu jak i Bartkowi życzymy mu dużo, zdrowia.

TRANSFERY (Przyszli):

Do zespołu udało się pozyskać naprawdę wartościowych piłkarzy, którzy z pewnością podniosą jakość naszej gry. Cała piątka naprawdę ciekawie się prezentowała pod koniec okresu przygotowawczego a co ważne Kujawski, Żarski i Krzanowski wcześniej bronili barw Energetyka a Maciek Zapał jest mieszkańcem pobliskiej Świętej Katarzyny.

1. Kacper Kujawski - bramkarz (Sokół Marcinkowice kl.O)
  2. Michał Furmanek - napastnik (wolny zawodnik,BKS Bobrzanie IV liga)
  3. Maciej Zapał - pomocnik (Pogoń Oleśnica IV liga)
  4. Kamil Krzanowski - obrońca (Piast Żmigród III liga
  5. Maciej Żarski - napastnik wolny zawodnik (wcześniej Śląsk ME, Ślęza, Foto Higiena)

TRANSFERY (Ubyli):

1. Łukasz Muszyński (Korona Osiek II Gać, A kl.) - wypożyczenie
  2. Damian Popiołek (Orzeł Św. Katarzyna, B kl.) - wypożyczenie
  3. Filip Mazurek (Odra Kotowice, C kl) - wypożyczenie
  4. Grzegorz Czerniejewski (wyjazd do Anglii)
  5. Sitnik Grzegorz - czasowe zawieszenie przygody z piłką
  6. Bartek Wiśniewski - szuka klubu
  7. Michał Narolski - brak jakichkolwiek informacji

KADRA 26 - osobowa:

Bramkarze:

Kacper Kujawski, Przemek Nowak, Marek Świder

Obrońcy:

Tomasz Kościelniak, Łukasz Bielawski, Kamil Krzanowski, Maciej Nowakowski, Łukasz Skowronek, Dawid Ciechański, Tomasz Kozimor

Pomocnicy:

Bartek Naściszewski, Sylwester Czerniejewski, Grzegorz Stępień, Wojtek Jasiński, Michał Banach, Marcin Józefowicz, Tomasz Sokół, Karol Głowacki, Maciej Zapał, Tomasz Zając

Napastnicy:

Paweł Szymiczek, Michał Furmanek, Maciej Żarski, Tomasz Rudolf, Paweł Ziółkowski, Łukasz Kropski

Przystępujemy do tej rundy jako lider i wiemy, że nie będzie łatwo o każdy punkt tej wiosny. Jesteśmy na to przygotowani! Transfery jakie zostały dokonane do drużyny raczej nie pozostawiają złudzeń o co będziemy bić się tej wiosny. Mamy świetny zespół, świetnych chłopaków! Cel jest jasny: Awans do klasy okręgowej!