Energetyk gasi iSkrę Olimpii

Jak mówi stare porzekadło gra się tak jak pozwala przeciwnik.W przedostatniej kolejce rozgrywek podejmowaliśmy beniaminka z Wojnowic i bezlitośnie wykorzystaliśmy wszystkie jego słabości. Gra prowadzona była od początku na jedną bramkę, a uważny obserwator mógł doszukać się raptem dwóch niecelnych strzałów i zaledwie kilku nieśmiałych wypadów gości którzy, którzy przez całe spotkanie tylko bronili się na swojej połowie. Lider natomiast potwierdził tym występem swoją bezwzględną supremację w tym sezonie, i po ostatnim gwizdku mógł cieszyć się z mistrzostwa klasy A III grupy wrocławskiej.

Minuta po minucie

7 min.-po bardzo ładnej długiej wymianie podań w środku pola piłka trafia do Tomasza Rudolfa który długim i precyzyjnym przerzutem dogrywa piłkę na lewo do Maćka Żarskiego, ten decyduje się na natychmiastowe uderzenie ,które z trudem wyłapuje bramkarz Skry.

10 min.-próba wyjścia z kontratakiem, ładnie zastawia piłkę Marcin Józefowicz i próbuje prostopadłym podaniem uruchomić Maćka Żarskiego, szybszy jest jednak środkowy pomocnik Wojnowic który wyłuskuje piłkę spod nóg naszego kapitana i podaje do kolegi z zespołu, ten wygrywa bezpośredni pojedynek biegowy z Wojtkiem Jasińskim i decyduje się na uderzenie z 18 metrów. W tej sytuacji piłka przechodzi jednak nad poprzeczką Kacpra Kujawskiego .

13 min.-bardzo aktywny w pierwszej połowie Tomek Rudolf ograł w lewym narożniku trzech rywali, dorzuca lewą nogą piłkę do Żarskiego, jednak ten nie sięga piłki głową w polu karnym.

15 min.-ładnie i precyzyjnie przerzucający piłki raz to na lewą a raz na prawą Maciej Zapał znów popisuje się dobrym podaniem .Piłkę znów otrzymuje Maciek Żarski, wygrywa pojedynek jeden na jednego, zwleka jednak z oddaniem strzału w polu karnym i traci piłkę.

16 min.- strzał Michała Furmanka który złamał akcję z lewe strony do środka i z 15 metrów popisał się kąśliwym uderzeniem. Nie sprawiło ono jednak większych problemów bramkarzowi gości.

27 min.-piłkę ładnie wprowadził precyzyjnym podaniem w pobliże pola karnego Łukasz Bielawski, dopadł do niej ponownie wszędobylski Maciek Żarski i atomowym uderzeniem próbował zaskoczyć bramkarza Skry-bez efektu, bo bramkarz udanie piąstkował piłkę na rzut rożny.

29-min.-wreszcia po wielu udanych akcjach przychodzi wreszcie ta która daje nam prowadzenie. Tym razem „Józek” w swoim stylu utrzymał się dłużej w środku pola przy piłce, „związał” czterech graczy Wojnowic dograł na lewo do grającego trenera Rudolfa, ten wytrzymał walkę bark w bark najpierw z jednym przeciwnikiem a potem z następnym i z narożnika pola karnego prawą nogą umieścił futbolówkę tuż obok lewego słupka golkeepera gości-1:0!

32 min.-świetne podanie ze środka od Marcina Józefowicza przejmuje Furmanek, strzela z ostrego kąta, ale bramkarz nie daje się zaskoczyć.

37 min.-Zdobywamy kolejnego gola. Tym razem świetne prostopadłe podanie Macieja Zapałą wykorzystuje Maciek Żarski wpada w pole karne i pewnym strzałem pokonuje bezradnego bramkarza Skry-2:0!

47 min.-po wrzutce z lewej strony główkuje Tomasz Rudolf, piłkę z linii bramkowej wybija obrońca gości.

52 min.-Na lewej stronie piłkę otrzymał Tomasz Rudolf ,po krótkiej wymianie z Zapałem i Józefowiczem, piłka znów trafia do Rudolfa, ten na lewej stronie w dynamicznym rajdzie urywa się obrońcy wpada w pole karne i wykłada piłkę nadbiegającemu Łukaszowi Skowronkowi, który nie ma problemów z zakończeniem akcji i trafia na 3:0!

63 min.-faulowany przed polem karnym w okolicach 16 metra jest Łukasz Skowronek. Do piłki podchodzi Maciek Żarski i precyzyjnym uderzeniem podwyższa na 4:0!

66 min.-Marcin Józefowicz dostrzegł na lewej stronie nieobstawionego Tomka Kościelniaka ,ten w polu karnym minął ze stoickim spokojem bramkarza Skry i oddał strzał do pustej bramki i trafił w rękę stojącego na linii bramkowej zawodnika Skry. Decyzja mogła być tylko jedna. Rzut karny dla Energetyka. Do piłki podszedł Kościelniak i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Skry zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w historii swoich występów w zespole seniorów!5:0

78 min.-Paweł Szymiczek wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą gości oddał bardzo mocny strzał ,piłka trafiłą w słupek ,w polu karnym najszybszy był Marcin Józefowicz który dopadł do futbolówki i z 5 metra wpakował ją do pustej bramki -6:0!

90 min.-w polu karnym do bezpańskiej piłki dopadł Michał Banach wykorzystał zawahanie i niezdecydowanie obrońców Skry, przyjął piłkę prawą nogą, następnie przełożył na lewą nogę i plasowanym uderzeniem tuż przy prawym słupku umieścił „gałę” w bramce Wojnowic-7:0!

W efektowny sposób Energetyk zakończył sezon przed własną publicznością i potwierdził że palma pierwszeństwa należała się w tym sezonie właśnie naszej drużynie. W najbliższą sobotę prestiżowy pojedynek z naszym najgroźniejszym rywalem przez cały sezon czyli Olimpią Oleśnica. Ponownie liczymy na dobrą grę i kolejne zwycięstwo! Zapraszamy do kibicowania! Tymczasem na własnym obiekcie do zobaczenia w klasie okręgowej!