SENIORZY: Słów kilka o sparingu i transferach.

Przed nami kolejny mecz sparingowy. W sobotę o 12:00 na własnym obiekcie podejmować będziemy występującego w klasie okręgowej Sokoła Marcinkowice. Z tym zespołem spotykamy się praktycznie w każdej przerwie między rozgrywkami. Tym razem też czeka Nas ciężka przeprawa, ale po to jest okres przygotowawczy aby zbierać cenne doświadczenie.

Kilka słów o transferach:

PRZYCHODZĄ:

Tak jak zapowiadaliśmy do drużyny dołączy kilku wartościowych graczy. Jesteśmy po rozmowach z władzami Sokoła Marcinkowice nt. transferu bramkarza naszego wychowanka Kacpra Kujawskiego. Warunki przejścia zostały ustalone, w najbliższym czasie dojdzie do finalizacji transferu. O miano pierwszego będzie z nim rywalizował Marek Świder, który wyleczył kontuzje i trenuje już na pełnych obrotach.

Do drużyny dołączył Michał Furmanek z IV – ligowego BKS Bobrzanie Bolesławiec mogący występować w pomocy jak i w ataku. Jego klub właśnie wycofał się z IV ligowych rozgrywek i Michał przejdzie do Energetyka na zasadzie wolnego transferu.

Po rocznym wypożyczeniu do juniorów Polonii Bielany Wrocławskie i kilkumiesięcznym pobycie we Francji do klubu wraca młodzieżowiec Patryk Stranc.

Klub rozważa jeszcze pozyskanie jeszcze jednego zawodnika młodzieżowego występującego we wrocławskiej klasie okręgowej. Zarząd jest po rozmowach z zawodnikiem, wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

ODCHODZĄ:

Niestety wszystko wskazuje na to, iż w rundzie wiosennej w bramce nie zobaczymy naszego bramkarza Grzegorza Czerniejewskiego. Grześ zdecydował się na czasowy wyjazd na Wyspy Brytyjskie. W rundzie jesiennej ten niespełna 21-latek był najlepszym bramkarzem naszej A klasy, puścił najmniej goli. W ostatnich latach głównie na barkach tego młodego chłopaka, wychowanka naszego klubu spoczywało strzeżenie bramki Energetyka. Miał momenty lepsze i gorsze ale zdecydowanie więcej było tych lepszych. Za te wszystkie chwile Grzesiu serdecznie dziękujemy! Wielkie, wielkie dzięki! Życzymy powodzenia…i czekamy! ;-)

W zespole szykuje się kilka „wypożyczeń”. Rywalizacja trwa ale nie wszyscy zmieszczą się do kadry na rundę wiosenną.