ŻAKI:Turnieje AFK 10.10.2015 - Wojnowice i DZPN we Wrocławiu

10.10.2015 Wojnowice, Turniej AFK 2015 - relacja trenera Marcina Jaroszewicza

W słoneczne, ale dość mroźne sobotnie popołudnie wybraliśmy się bandą 15 zawodników + trener na turniej organizowany przez Akademię First Kick. Organizator tradycyjnie zapewnił ciekawą obsadę zespołów i doskonale przygotowane boiska. To był nasz pierwszy turniej w tym sezonie na który wystawiliśmy 2 ekipy:

Energetyk I: Jurek Komicz, Dawid Wychowaniec, Dominik Głębocki, Adam Mroczkowski, Julek Fałat i Miłosz Szukowski.

Energetyk II: Maks Mońca, Wojtek Grys, Szymon Węgier, Mateusz Kinsner, Olivier Śmigiel, Radek Wychowaniec, Julek Siemak, Adrian Kroczak i Igor Szczepanowski.

Graliśmy systemem 4+1 i za rywali mieliśmy:

W grupie A: ŁNS OŁAWA, UKS KIEŁCZÓW, AFK 1 oraz AFK 2

W grupie B: AFK 1, AFK 2, AFK 3 oraz ŁNS OŁAWA 2.

Tradycyjnie zaczęliśmy od 1 meczu turnieju i tradycyjnie solidnie nas zlali. Oława okazała się mocnym i wymagającym rywalem. Ale też cała nasza ekipa zasłużyła na pochwały. Jurek w bramce kolejny raz pokazał, że wszystko co jest w zasięgu jego ramion i wyskoku nie wpadnie do siatki. Dawid z każdym meczem pokazuje coraz fajniejsze sposoby rozgrywania. Julek tradycyjnie wybiegał swoje w obronie, Adam z pechem od samego początku, niezliczona ilość strzałów lądowała na słupkach i poprzeczkach. Miłosz braki wzrostu i wagi nadrabiał odwagą i walką, Dominik przy każdej okazji próbował urwać się obrońcom i groźnie atakował. Brawa za wysiłek chłopcy!

W następnej kolejce rywalizację zaczęli chłopcy w 2 grupie. Maks na bramce kolejny raz pokazał, że to może być jego pozycja. Odwaga, refleks to jego mocne strony, resztę wytrenujemy. Wojtek, nasz debiutant, zapał, szybkość, pazerność na strzały i gole. Brakowało porozumienia z kolegami, ale to przyjdzie z kolejnym treningami. Od początku wysoko ustawił sobie poprzeczkę. Mateusz waleczny jak zawsze, w zasadzie mógłbym ustawić dla niego szablon kopiuj/wklej :) Radzio jak to Radzio, czekałem, aż się obudzi w 3 meczu…ale kiedy trzeba wciskał nogę w gąszcz zawodników i wybijał co powinien. Szymon, tuż po chorobie postanowił powalczyć w swoim debiutanckim turnieju. Zagrał bardzo odpowiedzialnie, kiedy czuł, że brakuje sił prosił o zmianę, ale na boisku walczył na 100%. Adrian to taki Miłosz z 1 zespołu. Brakowało masy i wzrostu, ale był spryt i serce do walki. Igor, kolejny debiutant, który zaczął spokojnie, wręcz nieśmiało, ale potem pokazał próbkę swoich możliwości. Olivier zagrał na swoim, solidnym poziomie, cofnięty starał się przeszkadzać w każdym ataku przeciwników. W każdym turnieju objawiał nam się zawodnik, który zagrał zdecydowanie ponad to co pokazywał na treningach. Tym razem padło na Julka Siemaka. Jakby wypił 10 Red Bulli. Biegał, skakał, robił wszystko i wszędzie. I tak w każdym meczu! Fajnie, że przy okazji strzelił kilka goli. BRAWO!!! Kolejne mecze to już pewien standard w naszej drużynie. Zaczęły pojawiać coraz składniejsze akcje, w efekcie piękne strzały, aż wreszcie bramki i asysty. Obie ekipy w swoich meczach 3 i 4 bezustannie stwarzały zagrożenie pod bramkami rywali. Cieszyły szybkie odbiory piłki, cieszyły próby strzałów z dystansu, cieszyły mądre rozegrania piłek autowych. I tylko szkoda Adama, który zamiast z 10-15 bramkami wyjechał z zaledwie 2 lub 3. Oby wyczerpał limit pecha!:)

Podsumowując. Fajny turniej, który pokazał, że owszem, brakuje czasem trochę siły, czasem trochę sprytu, ale nie brakuje woli walki i chęci zwycięstwa. Cieszy coraz większe zaangażowanie coraz większej liczby zawodników, a debiutanci pokazali, że mogą być wzmocnieniem naszej licznej drużyny.

Trener Marcin Jaroszewicz

ŻAKI trenera Czerniejewskiego również tego samego dnia uczestniczyły w Turnieju Dzpn-u we Wrocławiu i pomimo silnie obsadzonej grupy dzielnie walczyli o każdą piłkę. Trener Grzegorz był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Oto jakie zanotowali wyniki:

Energetyk - Wratislavia Wrocław 1:3, Energetyk - KS Oława 7:0, Energetyk - Parasol II 1:2, Energetyk-Parasol I 0:1       Energetyk - Śląsk 1:0

SKŁAD: Adaś Cynowski, Franek Bochniarz, Filip Felsztyński, Radek Pietkiewicz,Filip Kroczak, Bartek Jopek, Piotr Jopek, Kuba Dębowicz

Powiązana galeria: