Zapraszamy do wywiadu jakiego po rundzie jesiennej udzielił trener pierwszej drużyny Jerzy Nadolny.

Jak trener oceni rundę jesienną sezonu 2014/2015 w wykonaniu drużyny Energetyka?

JN: - Po dobrym początku , wydawało się , że drużyna na fali sukcesu w poprzednim roku będzie pewnie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Jednak przyszedł czas kontuzji (Świder ,Albert ,Głowacki ,Stępień ,Ziółkowski) , co przełożyło się na zdecydowane obniżenie jakości gry zespołu . Podsumowując z miejsca w tabeli można być zadowolonym ( mogło być lepiej! ) ,jednak ilość zgromadzonych punktów jest o wiele za mała! Ten zespół stać na więcej!

Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę po rundzie jesiennej ?

JN: - Na pochwały zasługują zawodnicy którzy mimo swojego ,,młodzieńczego " wieku świecą przykładną pracą na treningu i równą postawą w całej rundzie są to : Józefowicz , Stępień , Bielawski , Głowacki ,Jasiński. Odkryciem rundy jest Sylwek Czerniejewski . Jeżeli będzie pracował na treningach tak jak do tej pory to będzie to bardzo mocny punkt naszego zespołu.

Jaki mecz w tej rundzie był dla drużyny najtrudniejszy ? najgorszy ? najlepszy ?

JN: - Mecz najlepszy to mecz z Solnikami. Cały zespół walczył przez cały mecz o każdą piłkę i każdy centymetr boiska, natomiast ostatnie 4 mecze należy uznać za całkowitą klapę !!! Z małymi wyjątkami można powiedzieć , że drużyna przeszła obok meczów a kilku zawodników nie ,, dojechało ".

Jaką ocenę można wystawić poszczególnym formacjom ?

JN: - Myślę , że nie ma co oceniać poszczególnych formacji ponieważ na wynik końcowy składa się gra całego zespołu. Ogólnie zespół można ocenić na 3-kę , ,no może 3-kę z plusem. ;-)

Które drużyny w naszej grupie mogą pokrzyżować plany awansu Czarnym Jelcz Laskowice ?

JN: - Jak pokazują ostatnie wyniki każdy może wygrać z każdym. Moim zdaniem awans do klasy okręgowej jest sprawą otwartą .

Jaki postawiono przed trenerem i zespołem cel na ten sezon ?

JN: - Cel był bardzo jasny - zdobyć jak najwięcej punktów i znaleźć się w pierwszej połowie tabeli z możliwością walki o kolejny awans.

Jak można potraktować 4 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej ?

JN: - Jak powiedziałem wcześniej 4 miejsce nie jest złe ale liczyłem na więcej , szczególnie biorąc pod uwagę liczbę punktów. Jestem w stanie zrozumieć porażki bo jesteśmy beniaminkiem i trzeba zapłacić frycowe . Jednak gdyby dodać 8 pkt za 4 remisy ( mecze absolutnie do wygrania ) to wszystko wyglądało by inaczej !I tego najbardziej mi żal !!!

Czy klub planuje pozyskanie nowych zawodników? Jeżeli tak to na jakie pozycje?

JN: - Oczywiście będziemy chcieli wzmocnić zespół. W przerwie zimowej planujemy pozyskać kilku zawodników zarówno z potencjałem ofensywnym jak i defensywnym. Kilku zawodników dostanie wolną rękę na szukanie sobie klubów. W moim zespolę muszą być zawodnicy którzy chcą , mają charakter i jaja ! Dla przeźroczystych nie ma tu miejsca !

Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej ?

JN: - Po przerwie zimowej treningi wznawiamy 27.01.2015 a 31.01.2015 gramy pierwszą grę kontrolną z Orłem Sadków. Do 14 marca rozegramy 7 gier między innymi z Mirkowem , Żórawiną , Sokołem Marcinkowice i CLJ Śląska Wrocław

O co Energetyk będzie walczył wiosną?

JN: - Nasz cel się nie zmienia . Jeżeli wszystkie plany zostaną zrealizowane ( transfery ) to jestem pewien ,że będziemy w stanie włączyć się do walki o awans.

Jakie widzi Pan perspektywy przed tą drużyną?

JN: - Ten zespół ma ogromny potencjał ! Jestem pewny, że ta drużyna da dużo radości swoim kibicom nie tylko na boiskach A - klasowych !

Czy jest pan zadowolony z warunków pracy w Energetyku Siechnice?

JN: - Jeżeli chodzi o warunki pracy to nie ma na co narzekać .Jestem bardzo zadowolony. Wszystko jest jak być powinno. Ludzie pracujący w klubie robią wszystko co możliwe aby cały czas podnosić poziom organizacyjny i sportowy. Widać również , iż władzom samorządowym zależy na klubie więc naprawdę wszyscy zmierzamy w dobrym kierunku.

Jest Pan "specjalistą od awansów" w Siechnicach. Kiedy następny?

JN: - Specjalista to za dużo powiedziane. Tak po prostu wyszło. W trakcie poprzedniej pracy w Energetyku udało się uratować zespół przed spadkiem do kl.B a w następnym sezonie zrobić awans do kl.O . Tym razem zrobiliśmy awans z kl.B do kl.A. Jestem przekonany,że pójdziemy za ciosem. Wszystko w nogach i głowach moich piłkarzy . Wiem, że stać ich na bardzo dużo. Warunkiem sukcesu jest ciężka praca na treningach i zaangażowanie w każdym spotkaniu! Co do konkretnych terminów awansów, to mam nadzieję , że jak najszybciej.

Dziękujemy za rozmowę

JN: - Dziękuje i trzymajcie za Nas kciuki