26-27 września: Relacje z rozgrywek naszej młodzieży

TRAMPKARZE tr.Szwabowicz

Energetyk – KS Łozina 3:0 gole: Sebastian Gryczon 3

Relacja trenera Szwabowicza: W sobotę nasza drużyna trampkarzy po raz czwarty wybiegła na boisko po punkty walcząc o mistrzostwo terenowej ligi trampkarzy w grupie trzeciej. Na zbiórce stawili się niemal wszyscy zawodnicy. Zabrakło chorych Mateusza, Michała i Konrada. Pozostali byli gotowi na podjęcie wyzwania jakie w tej kolejce rzuciła nam drużyna KS Łozina.

Drużyna z Łoziny to oprócz nas i ekipy z Pasikurowic niepokonany zespół w naszej lidze. Mecz więc zapowiadał się na bardzo ciekawe spotkanie. Pierwsze minuty to nasza przewaga, ale dzielnie rośli obrońcy gości odpierali nasze ataki. Jednak po ich błędzie w 6 minucie Sebastian Gryczon wyprowadza nasz zespół na prowadzenie wykorzystując świetne podanie Damiana. Sebastian przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, „wkręca” obrońcę w boisko i strzela przepięknego gola. My po jednej bramce nie zwalniamy tempa i cały czas atakujemy. Drużyna gości toczy wyrównany pojedynek jedynie w środku pola, jednak przedrzeć się przez naszą drugą linię i obrońców nie potrafi. Cieszyło strasznie nasze wypracowywanie przewagi w ataku. Dzięki temu na listę strzelców w 26 minucie i później w 32 minucie wyprowadza nas na prowadzenie 3:0 znów Sebastian Gryczon popisując się fantastyczną akcją przy trzeciej bramce. Przyjmuje lewą nogą piłkę podaną przez Piotrka mając obrońcę na plecach i samym tym przyjęciem robi sobie wolne pole do uderzenia oddając silny strzał prawą nogą. Brawo Sebastian ręce same składały się do oklasków. Klasyczny hat-trick naszego zawodnika. Druga połowa to już zdecydowanie bardziej wyrównana gra. Goście odważniej zaczęli atakować naszą bramkę i w dwóch sytuacjach swoje umiejętności musiał pokazać Olek spisując się wyśmienicie. Goście mieli również dodatkowo dwie bardzo dogodne sytuacje po błędach naszej obrony, ale nie potrafili ich wykorzystać. Z naszej strony także cztery sytuacje powinny się zakończyć bramkami. Dwukrotnie Karoli zabrakło precyzji by umieścić piłkę w siatce. Raz zablokowany strzał Tomka i raz Patryka, który po indywidualnej akcji napędził stracha obronie drużynie z Łoziny.

Podsumowując mecz bardzo udany z silnym przeciwnikiem. Kolejne zwycięstwo i dobra gra w tym sezonie i nie zwalniamy tempa. Przed nami dwa treningi i mecz z niepokonaną Iskrą Pasikurowice. Tak więc nie poprzestajemy na laurach i ciężko pracujemy do kolejnego spotkania.

SKRZATY tr.Szwabowicz Turniej w Łanach

Relacja trenera Szwabowicza: W niedzielę tuż przed meczem seniorów do pobliskich Łan wybrały się aż dwie ekipy naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej. Skrzaty w licznej dwudziestoosobowej obsadzie miały zmierzyć się z drużynami PKS Łany i Olimpiakos Żerniki Wrocławskie.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 ale my już o 9:30 zajęliśmy cały parking przy obiektach sportowych w Łanach. Liczna grupa naszych dzieci wraz z rodzicami gotowa do podbicia serc wszystkich zgromadzonych gości.

W turnieju grał „każdy z każdym” i to po dwa razy tak więc meczy co niemiara. A wszystkie obfitowały w przepiękne i liczne bramki i wspaniałe obrony bramkarzy. Emocji co niemiara. Dopingujący rodzice, cieszące się dzieci i fantastyczne miejsce stworzyły udany turniej dla najmłodszych.

ENERGETYK (czarni):Mateusz i Tobiasz Garbowscy, Jan Żytko, Szymon Murdza, Kacper Poprawa, Michał Stasiuk, Tomasz Puszczyński, Przemysław Strajt, Franciszek Witmajer i Kajetan Krawiec.                                           ENERGETYK (biali): Tymon Popów, Mateusz Suszko, Adam Polic, Adam Pastuszko, Piotr Gall, Borys Głąbik, Mateusz Wojakowski, Wiktoria Szwabowicz, Szymon Iwanicki oraz Michał Wnęnk.

Wielkie podziękowania dla naszych rodziców za prze smaczne ciasta, owoce, i inne smakołyki. Oczywiście nie zabrakło koców i wspólnego grillowania czyli ekipa Energetyka Siechnice piknikowo na całego. Dzieciom dziękujemy za fantastyczne emocje jakimi nas obdarowali. Gospodarzom za przepiękny kolejny turniej jaki dla nas zorganizowali. A przeciwnikom za walkę w każdym meczu.

Na zakończenie Turnieju dla każdej ekipy przewidziane zostały nagrody w postaci dyplomów i medali okolicznościowych oraz smacznych zdrowych przekąsek.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie imprezy dla najmłodszych …

MŁODZICY tr.Kropski

AFK First Kick Nadolice – Energetyk 4:0

Relacja trenera Kropskiego: W 4 kolejce ligi młodzików nasz najmłodszy zespół występujący w rozgrywkach ligowych podejmował zaprzyjaźniony zespół Trenera Mordala - AFK Nadolice. Przegraliśmy co prawda 4-0, ale gra w obronie i trzymanie pozycji zaczyna napawać mnie optymizmem. Czasami jeszcze się boimy pojedynków jeden na jeden z silniejszymi zawodnikami i brakuj nam tej fizyczność w grze w ataku. Dwie bramki stracone w każdej przerwie nie przynoszą nam wstydu, a dzięki powrotom Tomka Łakoty i najprawdopodobniej Olka Szymańskiego, w przyszłej kolejce podejmując AP Oleśnica będziemy chcieli zagrać lepiej i z jeszcze większym zaangażowaniem. Zapraszamy na mecz u nas w sobotę o godzinie 14.00

SKŁAD: Alan Bury, Marcel Skrzypczak, Maks Dudziak, Michał Chlebik,Mikołaj Albert, Jakub Ciupinski, Marcel Bogusz, Maciek Ogiński, Kacper Buchla, Patryk Wadowski, Tomek Macyszyn, Jakub Opaliński, Łukasz Opaliński