"Program KLUB II"

Z wielką przyjemnością informujemy, iż drugi rok z rzędu wniosek KS ENERGETYK Siechnice został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, co oznacza że Energetyk otrzyma dofinansowanie na bieżącą działalność w ramach programu "Klub 2017" w wysokości 10 000zł.

Głównym celem programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych. Nasz klub zaopatrzymy w sprzęt sportowy a mianowicie w m.in. 4 aluminiowe bramki.

Nasz klub dołoży wszelkich starań aby to dofinansowanie pozytywnie przełożyło się na pracę z trenującą młodzieżą. Spośród 2175 wniosków złożonych w drugim naborze do Ministerstwa Sportu i Turystyki pozytywną opinię udało się uzyskać 1314 klubom, a 861 wniosków zostało odrzuconych ze względów formalnych.

Warto też podkreślić, że KS ENERGETYK to jedyna organizacja z terenu Gminy Siechnice, która otrzymała dofinansowanie w II naborze i będzie uczestniczyć w programie "Klub 2017".