TRAMPKARZE

KS Łozina  - Energetyk 2:0

"Ostatni mecz w Łozinie....' - relacja trenera Szwabowicza

To było ostatnie spotkanie w tym roku naszej drużyny trampkarzy. Udawaliśmy się na ten wyjazd do Łoziny z powracającym do gry Piotrkiem i z nadziejami na dobre spotkanie. Niestety na tym wyjeździe zabrakło z nami Michała, który miał umówioną wizytę u lekarza.

W Łozinie przywitała nas bardzo wietrzna pogoda, która doskwierała obu drużynom. Początek spotkania to duża dominacja ekipy gospodarzy. My pierwsze minuty schowani mocno za podwójną gardą rozpaczliwie broniąc się przed stratą bramki. Niestety szybko po błędzie obrony i bramkarza, po rzucie rożnym tracimy gola. Wtedy zaczynamy grać trochę lepiej. Zaczynają się zazębiać akcje tworzone przez całą naszą drużynę. Gra się zaczyna wyrównywać, a my tworzymy dla siebie okazje. Szczęścia brakuje Sebastianowi, później Mateusz i Jasiek nie zdobywają bramki. W środku pola dobrze grają Piotrek i Tomek. Dobre zawody rozgrywa Ivan i to powoduje, że Łozina nie ma wcale łatwo. Niestety ich świetni obrońcy bardzo dobrze radzą sobie z naszymi atakami i szybko wyprowadzają groźne kontry. Jednak rezultat się nie zmienia do przerwy. Po przerwie zmiana stron i warunków wietrznych dla obu ekip. I mamy zmianę gry. Łozina próbuje i naciera cały czas na naszą bramkę, ale bezbłędnie radzą sobie Krzysiek, Patrycja, Dawid, i Kacper. A my wyprowadzamy szybkie groźne kontry. Niestety obrońcy naszego rywala nie pomylili się ani razu my natomiast popełniamy drugi błąd i po jednej z akcji sam na sam z Olkiem zawodnik gospodarzy wyprowadza swój zespół na prowadzenie 2:0. Chwilę później mecz dobiega końcowi.

Przegrywamy na koniec, ale może cieszyć gra naszych młodych zawodników. Próby wymiany piłek w jednym kontakcie. Gry w trójkątach, wychodzenie na pozycje, słuchanie podpowiedzi. Duża chęć grania zespołowego. To naprawdę daje powody do radości dla trenera. Drużyna potrafiła pokazać, że uczy się na błędach i potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów. Tego właśnie oczekuje trener w zespołach młodzieżowych.

Za tą rundę serdecznie dziękujemy trampkarzom. Życzymy teraz owocnego odpoczynku i jeszcze bardziej owocnej pracy w zimie. I niecierpliwie czekamy na wiosnę i kolejne radosne chwile na boiskach. Miejmy nadzieję, że uda nam się zobaczyć młodzież na nowym boisku w Siechnicach.