Wiosenna inauguracja z Zachodem!

Zakończyła się przerwa jesienno-zimowa a więc nadszedł czas podsumowania przygotowań pierwszego zespołu do rundy wiosennej "GreenPost" klasy okręgowej sezonu 2017/18. Kto zasilił szeregi Energetyka a kto opuścił kadrę zółto-czarnych? Na rynku transferowym nie próżnowaliśmy. W najbliższą sobotę wracamy do walki o ligowe punkty! Zapraszamy!

INAUGURACJA ODWOŁANA
Pierwsza kolejka zaplanowana na 17 marca została całkowicie odwołana przez gospodarzy, gdyż warunki atmosferyczne i stan muraw nie pozwalał na inaugurację wiosennych zmagań. Tak więc Energetyk również nie rozegrał pierwszej kolejki rewanżowej z Czarnymi Jelcz Laskowice, oba kluby szybko jednak doszły do do porozumienia co do nowego terminu i 18 kwietnia w środę w Jelczu Laskowicach odrobią zaległości.

PRZYGOTOWANIA
Drużyna trenera Andrzeja Leszczyńskiego okres przygotowawczy rozpoczęła w połowie stycznia trenując trzy razy w tygodniu a od początku lutego cztery razy. Zajęcia odbywały się na boisku, bieżni i w hali. Drużyna rozegrała serię sparingów na własnym obiekcie a rywalami były ekipy; Galactikos Solna (2:3), Ambrozja Bogdaszowice (2:3), Żubry Smarchowice Śląskie (2:3), KS Brochów (1:0),Orzeł Sadowice (2:5) oraz Pogoń Oleśnica (2:3). Wyniki gier sparingowych nie powalają na kolana lecz nie one były najważniejsze w makrocyklu trenera Leszczyńskiego. Formą strzelecką zaimponował Marcin Nir, zdobywca 7 goli. Wychowanek lubańskich Łużyc mocno zaakcentował swoją pozycję w zespole do bycia jednym z liderów w wiosennych rozgrywkach.

TRANSFERY DO KLUBU
Niewątpliwie okres zimowy to ciężka praca nad wzmocnieniem zespołu. Do wiosennych rozgrywek przystępujemy wzmocnieni 8 zawodnikami. Dołączyli do Nas: bramkarz Piotr Wojciechowski (Foto Higiena Gać), napastnik Daniel Majewski (Zorza Pęgów), Maciej Kowalczyk (WKS Wierzbice), pomocnik Eryk Szczepański (WKS Śląsk Wrocław), napastnik Jakub Grzywniak (1 KS Ślęza Wrocław), Mateusz Czajka (wolny zawodnik), pomocnik Raman Yakavenka (Huragan Międzyrzec Podlaski),obrońca Pavel Burbitski (wolny zawodnik, ostatnio FC Baranovichi-Białoruś,w trakcie załatwiania). Ciekawostką jest fakt, iż po raz pierwszy w historii w żółto-czarnych barwach zagrają zawodnicy zagraniczni. Młodzi Bałorusini Yakavenka i Burbitski porozumiewają się bardzo dobrze po polsku i posiadają Kartę Polaka co w połączeniu z ich niezłymi umiejętnościami piłkarskimi pozwala z optymizmem spoglądać na ich występy w naszym zespole. Pod znakiem zapytania stoi występ w pierwszym meczu Pavla Burbitskiego gdyż przeciąga się sprowadzenie jego certyfikatu z Białoruskiej Federacji Piłkarskiej. Klub za pośrednictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej wystąpił o tenże dokument i czeka z niecierpliwością na szybką finalizację sprawy. W przerwie między rundami priorytetem było pozyskanie bramkarza i do klubu sprowadzono z IV ligowej Foto Higieny Gać młodego Wojciechowskiego, który rundę jesienna spędził w innym IV-ligowcu Piaście Żerniki. Pozyskanie kolejnych młodych zawodników czyli Szczepańskiego i Grzywniaka wskazuje, iż młodość coraz śmielej wkracza do naszego zespołu. W tym miejscu warto zaakcentować fakt, iż Michał Skowron w mijającej przerwie w rozgrywkach przez 5 dni przebywał na testach w Miedzi Legnica co z pewnością wpłynęło bardzo pozytywnie na motywację  tego młodego zawodnika.

TRANSFERY Z KLUBU
Z klubu odeszli Maciej Bogacki i Kamil Stoszek do GKS Kobierzyce oraz Łukasz Skowronek do Unii Bardo Śląskie.
Dziękujemy bardzo za grę w naszym zespole i powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej.

BRAMKARZE: Piotr Wojciechowski (98), Grzegorz Czerniejewski (95),

OBROŃCY: Tomasz Kościelniak (98), Patryk Wyród (01), Pavel Burbitski (97), Bartosz Browarczyk (91), Wojciech Jasiński (86), Sylwester Kleśta (81), Łukasz Bielawski (76), Piotr Krawczyk (86), Mateusz Czajka (86)

POMOCNICY: Eryk Szczepański (99), Andrzej Kosior (97), Raman Yakavenka (98), Michał Skowron (99), Maciej Kowalczyk (94), Karol Głowacki (87), Bartłomiej Naściszewski (91), Marcin Nir (88), Maciej Zapał (91)

NAPASTNICY: Jakub Grzywniak (99), Daniel Majewski (91), Marcin Józefowicz (77)

Trener: Andrzej Leszczyński

CEL:
Celem naszej drużyny jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w lidze. Zapowiada się bardzo ciekawa runda.

MECZ Z ZACHODEM

W najbliższą sobotę o g.15:00 na sztucznej murawie w Siechnicach podejmiemy zespół Zachodu Sobótka, który tak jak przed rokiem składa aspiracje awansu do IV ligi. Nasi rywale po rundzie jesiennej zajmują bardzo wysoką 4 lokatę i mają tylko 6 punktów straty do liderującego Orła Prusice. Bez wątpienia w Siechnicach będą chcieli zgarnąć 3 punkty by nie stracić kontaktu z czołówką już na starcie wiosennych rozgrywek. Nasz zespół będzie chciał zapewne zrewanżować gościom się za jesienną wyjazdową porażkę 2:3 zwłaszcza że był to mecz niewykorzystanych szans z naszej strony. Wierzymy w to mocno, że po sobotnim mecz to Energetyk będzie schodził z murawy z podniesioną głową.

Serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie wszystkich kibiców!

Redakcja/fot.źródło własne,                                                                                                                                       na zdjęciu Piotr Wojciechowski, Jakub Grzywniak, Eryk Szczepański, Daniel Majewski, poniżej Raman Yakavenka, Pavel Burbitski