Wywiad z najmłodszym zawodnikiem Energetyka Siechnice!

Dziś kolejny, mam nadzieję bardzo ciekawy wywiad. Tym razem wypadło na urodzonego 17.04.1997r. Andrzeja Kosiora. Zapraszam na „spotkanie” z Naszym najmłodszym zawodnikiem!

1. Andrzej, jesteś na początku swojej mam nadzieję długiej i owocnej kariery. Przybliż fanom Energetyka swoją piłkarską historię. Gdzie i kiedy zaczynałeś i jak trafiłeś do drużyny seniorów?

Swoją piłkarską historię zacząłem w wieku 6 lat kiedy to zawodnik juniorów Energetyka (pozdrawiam Łukasza Muszyńskiego:)) zabrał mnie na pierwszy trening. Tak zaczęła się moja przygoda. Do grupy młodzika byłem bramkarzem, w trampkarzach miałem perypetie w obronie, ale ostatecznie zostałem pomocnikiem. Na środku pomocy grałem w lidze terenowej do juniora starszego. Po udanej rundzie przeszedłem do juniorów młodszych MKS Oława. Tam stawiałem swoje pierwsze kroki w LDJM. Po rundzie jesiennej postanowiłem jednak wrócić do starych przyjaciół w terenówce. Tą rundę bardzo miło wspominam, 4 bramki ze Ślęzą, dobra postawa w meczu ze Śląskiem. Wtedy zostałem po raz pierwszy dostrzeżony przez pierwszą drużynę Siechnic, lecz nie miałem wtedy 16 lat więc nie mogłem grać. Trener Wilk i ja czekaliśmy do 17 kwietnia na mój debiut w seniorskiej drużynie. Niestety z moimi warunkami fizycznymi nie mogłem wiele zdziałać w walce z rosłymi obrońcami A-klasy i nie pomogłem drużynie się utrzymać, chociaż w ostatnim meczu strzeliłem swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce. 1 drużyna spadła do B, a juniorzy się rozpadli . Byłem także na półrocznym wypożyczeniu w Ślęzie Wrocław gdzie drużyną juniorów starszych zrobiliśmy awans do dolnośląskich rozgrywek. A teraz wróciłem do Siechnic gdzie gram regularnie w drużynie seniorskiej.

2. Twoją grę w rundzie jesiennej można podzielić na 2 etapy, świetny początek kiedy strzeliłeś kilka bramek i zaliczałeś asysty oraz końcówka, kiedy grałeś, ale byłeś zupełnie niewidoczny. Co sprawiło, że tak świetnie wystartowałeś, a co, że potem obniżyłeś loty?

Na początku sezonu grało się naprawdę dobrze, drużyna grała piłką, to my kontrolowaliśmy mecze i narzucaliśmy własny styl rywalom. Myślę że wtedy każdemu się dobrze grało. Później zaczęło się coś sypać, nie mogliśmy powrócić do swojego stylu grania, gdy podczas meczów patrzyłem na tą sytuację nie mogłem wytrzymać i czasami sam chciałem przesądzić losy spotkania lecz z dość mizernym skutkiem. Wiem, że pod koniec rundy nie reprezentowałem poziomu z początku rundy, lecz myślę że cała drużyna obniżyła loty.

3. Od prezesa, trenera, a także kapitana zespołu wiele razy słyszałeś, że „masz papiery na granie” i może to być Twój sposób na życie. Jak Ty to widzisz i co o tym myślisz?

Myślę że każdy kto gra w piłkę marzy aby w przyszłości grać zawodowo. Moim marzeniem jest robić to co kocham, czerpać z tego przyjemność. Cieszą mnie bardzo te miłe słowa, które słyszę od zarządu i kolegów z drużyny.

4. Gdybyś mógł zaplanować swoją idealną piłkarską karierę, a startujesz z Energetyka Siechnice, gdzie widzisz siebie za rok, za 3 lata, za 5, za 10, gdzie i w jakim wieku kończysz granie w piłkę? Uzasadnij!:)

Za rok w klubie do 3 ligi, za 3 na zapleczu ekstraklasy, za 5 w czołowym klubie najlepszej ligi w Polsce, a za 10 lat w dobrym klubie za granicą. Chciałbym grać jak najdłużej mi na to pozwoli zdrowie, a karierę zakończyć tam gdzie ją zacząłem.

5. Twój ulubiony klub?

Mam ich kilka, ale najbardziej przepadam za Barceloną (pozdrawiam Marcina Jaroszewicza*)

6. Z którym trenerem chciałbyś współpracować?

Każdy z trenerów nauczył mnie rzeczy które wpływają na moją obecną grę, a na świecie jest wiele trenerów z którymi chciałbym spędzić chociaż 5 min na treningu, m.in. Guardiola, czy Mourinho .

7. Którego piłkarza podziwiasz, a któremu najchętniej zabrałbyś umiejętności?:)

Podziwiam Cristiano Ronaldo, ponieważ ciężką pracą na treningach doszedł na szczyt futbolu. Zabrałbym umiejętności wykonywania rzutów wolnych od Pirlo, niesamowitych bramek od Zlatana, dryblingu od Ronaldinho.

8. Z jakich przedmiotów będziesz zdawał maturę?

Planuję z biologii, chemii, fizyki, matematyki i j.ang, ale mam jeszcze trochę czasu do namysłu.

9. Jaki film, który ostatnio obejrzałeś poleciłbyś fanom?

„Głupi i głupszy bardziej” , niezła komedia.

10. Jaką książkę, którą ostatnio przeczytałeś poleciłbyś fanom?

Potęga podświadomości” Joseph Murphy

11. Twoja Ulubione potrawa Wigilijna?

Barszcz z uszkami.

12. Co przed rundą rewanżową możesz obiecać trenerowi Jerzemu Nadolnemu, co kolegom z drużyny, a co fanom klubu?

Trenerowi - maksymalnego zaangażowania na treningach i mniej wybryków młodzieńczych poza nim. Drużynie - lepszej dyspozycji z mojej strony i wsparcia. Fanom - dobrą grę Energetyka w każdym meczu na którym się pojawią.

Andrzej wielkie dzięki za udzielone w błyskawicznym tempie odpowiedzi. Pozostaje Ci życzyć zdrowia, szybkiej realizacji marzeń i założonych celów, a Nam wszystkim, Twoich kolejnych bramek i asyst!

*dziękuję