Zaczynamy przygotowania do sezonu 2016/2017

W dniu dzisiejszym drużyna Energetyka rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu.Podopieczni trenera Tomasza Rudolfa rozpoczynają przygotowania treningiem crossfitowym. Trenować będą 3 razy w tygodniu na własnych obiektach. Zaplanowane są cztery gry kontrolne: wolny termin (30 lipiec), Orzeł Sadowice (3 sierpień) Sokół Marcinkowice (6 sierpień) Mirków Długołęka (13 sierpień). 20 sierpnia w pierwszej kolejce klasy okręgowej podejmiemy na własnym boisku LKS Brożec.

W naszym zespole w nowym sezonie nie zobaczymy Maćka Zapała oraz Kamila Krzanowskiego. Pierwszy wrócił do IV - ligowej Pogoni Oleśnica a Kamil Krzanowski po okresie wypożyczenia wrócił do Piasta Żmigród gdzie próbuje wywalczyć sobie miejsce w barwach dolnośląskiego III ligowca. Choć to nie jest przesądzone to najprawdopodobniej w barwach Energetyka w rundzie jesiennej nie zobaczymy Maćka Żarskiego, który przebywa zagranicą. Sprawa nie jest oczywista i liczymy, że Maciek zanotowawszy bardzo udaną wiosnę (540 minut w 7 meczach: 6 goli i 4 asysty) jednak znajdzie się w kadrze na rundę jesienną. Również Maciek Nowakowski zmieni barwy klubowe i najpewniej przeniesie się do KS Brochów. Uzgodniony został już transfer definitywny Bartka Naściszewskiego z małopolskiego KS Tymbark. Przypomnijmy, iż Bartek na początku stycznia w turnieju halowym doznał bardzo nieprzyjemnej kontuzji stawu skokowego i w efekcie pauzował pół roku. Na szczęście jest już w pełni zdrowy i razem z drużyną zaczyna okres przygotowawczy. Również po półrocznej przerwie do drużyny wraca nasz bramkarz Grzegorz Czerniejewski, czym zwiększy rywalizację w "klatce". Kilku zawodników wraca z okresu wypożyczeń: Damian Popiołek, Piotr Krawczyk, Bartek Wiśniewski, Andrzej Kosior, Łukasz Muszyński, Filip Mazurek. Transfery do klubu...będą. Na ta chwilę możemy tylko zdradzić że chodzi tu o 3-4 nazwiska, będą to zawodnicy do każdej formacji.
Rola drugiego trenera została powierzona Arturowi Szwabowiczowi, który będzie pracował również z naszymi bramkarzami.

Teraz praca...