12-13.09: Relacje z rozgrywek młodzieżowych

Zwycięstwo trampkarzy, wyróżniony Michał Kowalski, orliki na plus

TRAMPKARZE tr. Szwabowicz

Energetyk (Tr) - Piast Nadolice 11:0                                                                                                                      Gole:Michał 4, Damian 3, Karola, Tomek, Piotrek i Konrad 1.

Relacja trenera Szwabowicza: "Tym razem graliśmy u siebie z drużyną z Akademii „First kick”, która w rozgrywkach ligowych występuje pod szyldem Piasta Nadolice. Po pierwszym meczu wiedzieliśmy, że potencjał w naszej drużynie jest i cieszyło mnie, iż zespół świetnie pracował na treningach przed drugą kolejką. Dobrze zmotywowani staraliśmy się zagrać jak najlepiej potrafimy i tym razem

Pierwsze minuty już pokazały iż nasz zespół zdecydowanie z większym doświadczeniem zaczyna górować nad przeciwnikiem. Młody zespół z Nadolic ustępował nam przede wszystkim wiekowo, a co za tym idzie fizycznie. Pozwalało to nam na zagranie bardzo wysoko, gdzie głównym założeniem było odebrać szybko piłkę i spróbować grać jak największą ilością podań torując sobie drogę do bramki przeciwnika.

Nasz zespól długo jednak nie potrafił wykonywać założeń sprzed pierwszego gwizdka i tak mieliśmy zdecydowanie popisy akcji indywidualnych niż gry zespołowej. Owocowało to albo głupimi stratami, albo brakiem skutecznego wykończenia. Spora reprymenda i zmiana nastawienia zawodników przyniosła zamierzony efekt poprzez zdobywanie bramek. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:0 dla naszego zespołu.

Druga część spotkania to od początku nasza przewaga w sposobie gry i to daje nam kolejne bramki. Mecz kończymy zasłużonym wynikiem 11:0 na naszą korzyść. Jedyna uwaga to do kilku sytuacji, które mogliśmy lepiej i mądrzej zakończyć.

Gratulujemy kolejnego zwycięstwa, przeciwnikom życzymy powodzenia w lidze i meczy bez kontuzji.

Miłym jeszcze akcentem meczu o którym chciałbym napomnieć to postawa naszej drużyny młodzików, która oczekując na swoje spotkanie dopingowała naszych Trampkarzy gromkimi śpiewami. Wielkie dzięki Chłopaki od całej naszej drużyny."

MŁODZICY tr. Kropski

Energetyk (Mł) – PKS Łany 0:4

Relacja trenera Kropskiego: „Drugi mecz młodzików i wynik obraca się o 180’. Pierwsza połowa konsekwentnie na zero z tyłu, kilka dobry akcji, najgroźniejszy strzał aktywnego znowu Łukasza Opalińskiego fenomenalnie broni bramkarz. Na drugiej połowie niestety popełniamy dwa błędy, które przeciwnik wykorzystuje, co rozsypuje chłopaków. Do końca meczu już tylko praktycznie bronimy bramki, próbując kontrować bez efektu. Naszą słabszą dyspozycje wykorzystują jeszcze dwukrotnie rywale i mecz kończy się wynikiem 0-4. Ja jednak nie martwię się wynikiem, gdybyśmy zaczęli seryjnie i wysoko wygrywać, moglibyśmy przestać, jako drużyna dążyć do bycia jeszcze lepszymi, a tak wiemy że jeszcze dużo pracy przed nami!”

SKŁAD: Mikołaj ALBERT, Michał KOWALSKI, Marcel SKRZYPCZAK, Maks DUDZIAK, Łukasz OPALIŃSKI, Jakub CIUPIŃSKI, Marcel BOGUSZ, Jakub OPALIŃSKI, Alan BURY.

Wyróżniony zawodnik Energetyka: MICHAŁ KOWALSKI

ORLIKI 2006 tr. Kropski

Relacja trenera Kropskiego z turniej DZPN-u rocznika 2005-2006                                                                             „Drugi turniej ekipy złożonej prawie w całości z rocznika 2006 i już więcej optymizmu niż ostatnio. Rozegraliśmy 3 mecze po 20 minut. Przegraliśmy jeden z pierwszą drużyną Sokoła Smolec 0-2. Ale w kolejnych meczach już pokazaliśmy charakter i to że zbierając doświadczenie idziemy do przodu. Najpierw przegrywając już 0-2, robimy 3-2 w szwedzkiej dogrywce po trzeciej bramce najmłodszego (2007r.) w drużynie Krystiana Janik. W kolejnym meczu pokonujemy Forze Wrocław 7-1, w dodatku strzelając wszystkie bramki, nawet te do swojej bramki:). Cieszę się że chłopcy idą do przodu z każdym treningiem i turniejem, martwi jedynie fakt, że przed samym turniejem wypada kilku zawodników. Mam nadzieje, że to nie sprawka słońca, które pojawiło się w weekend:) Apel do rodziców, troszkę parafrazując znane powiedzenie „ żeby się uczyć trzeba grać”

SKŁAD: Brzezowski, Guzik, Kinsner, Kurkowiak, Kurzawa, Janik, Chlebik, Grys, Karczewski, Opaliński Janek