Drużyna U-8 na medal w Trzebnicy!

W minioną sobotę nasza drużyna U-8 skorzystała z zaproszenia Polonii Trzebnica i Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy i wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju halowym POLONIA POS-BET gdzie zajęła wysokie 3 miejsce! Ale po kolei...

Młodzi piłkarze Energetyka trafili do 6-cio zespołowej grupy A w której rywalizowali z Polonią TRZEBNICA, Młodą Polonią Wrocław, Free Kids ZAWONIA, Lechią DZIERŻONIÓW oraz Borem OBORNIKI ŚLĄSKIE. Nasz zespół reprezentowali: Trenerzy Szwabowicz oraz Zapał, a na parkiecie biegali Janek ZYTKO, Kuba DOMAŃSKI, Przemek STARJT, Kacper POPRAWA, Bartosz MOCZULSKI, Adaś POLIC. Już w pierwszym meczu nasza ekipa zmierzyła się z gospodarzami turnieju i po bardzo wyrównanym meczu i golu Kacpra Poprawy zanotowała remis. W następnej potyczce z Młodą Polonią Wrocław nasz zespół dominował na placu gry lecz ambitnie grający rywale nie pozwolili Nam cieszyć się ze zwycięstwa i po golu Przemka Strajta notujemy drugi remis. W następnych dwóch meczach odnosimy dwa zwycięstwa z Borem Oborniki Śląskie 2:0 oraz Free Kids Zawonia 3:1 i w ostatnim meczu grupowym z Lechią Dzierżoniów stawką był awans do półfinału. Nasi zawodnicy nie ustraszyli się renomowanego rywala i pewnie zwyciężyli 3:1 po golach Poprawy, Polica i Zytki. W meczu półfinałowym, który przebiegał w wyrównanej aurze pomimo gry jak równy z równym niestety nie sprostaliśmy rywalom z Parasola Wrocław ulegając 0:2 i to oni cieszyli się z awansu do finału turnieju gdzie czekała już Polonia Trzebnica. W meczu o 3 miejsce Energetyk zmierzył się z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, która przyjechała na turniej zespołem o rok młodszym ale prezentowała wysoki poziom i dla obserwatorów tego turnieju nie było zaskoczenia że znalazła się w finałowej czwórce. Jednak na nasz zespół było to nie wystarczyło i w "małym finale" na boisku Energetyk zasłużenie pokonał rywali z Wrocławia 5:1 sięgając po puchar za 3 miejsce. W wielkim finale Parasol był tego dnia nie do zatrzymania i wysoko pokonał gospodarzy turnieju i w pełni zasłużenie sięgnął po zwycięstwo w całej imprezie.

Nasz zespół zasłużył na wielkie słowa uznania, pomimo gry przez cały turniej tylko 6-tką graczy. Gratulujemy!

Wyniki w grupie A:

• ENERGETYK - Polonia Trzebnica 1:1 gol: Poprawa
  • ENERGETYK - Młoda Polonia Wrocław 1:1 Strajt
  • ENERGETYK - Free Kids Zawonia 3:1 Domański 2, Strajt
  • ENERGETYK - Bór Oborniki Śląskie 2:0 Strajt, Zytko
  • ENERGETYK - Lechia Dzierżoniów 3:1 Zytko, Polic, Poprawa

Półfinał:

• ENERGETYK - Parasol Wrocław 0:2

Mecz o 3 miejsce:

• ENERGETYK - AP Śląsk Wrocław ('11) 5:1 Polic 2, Domański, Poprawa, Zytko

KLASYFIKACJA TURNIEJOWA:

1. Parasol Wrocław
  2. Polonia Trzebnica I
  3. Energetyk Siechnice
  4. Śląsk Wrocław SA (rocznik 2011)
  5. Lechia Dzierżoniow
  6. Polonia Trzebnica II
  7. MKP Wołów
  8. Free Kids Zawonia
  9. Młoda Polonia Wrocław
  10. Akademia Stal Brzeg
  11. Bór Oborniki Śląskie

Dziękujemy za zaproszenie i świetną organizację Polonii Trzebnica oraz właścicielowi marki PRO-TURNIEJE Panu Piotrowi Turbańskiemu.