Wyjazdowy komplet w gościnnym Międzyborzu!

W drugiej kolejce wiosennej Energetyk odniósł drugie zwycięstwo aplikując rywalom drugi raz z rzędu 5 goli. Tym razem bardzo gościnny okazał się dla nas Międzybórz...nie tylko na boisku.

Od początku spotkania widać było, iż kontrolujemy wydarzenia boiskowe w Międzyborzu. Już w 18 min objęliśmy prowadzenie. Kapitan Energetyka Marcin Józefowicz zagrał do Tomka Rudolfa a ten nie zmarnował szansy i otworzył wynik w Międzyborzu.1:0. Na drugiego gola licznie zgromadzeni kibice musieli czekać do końca pierwszej połowy. W 45 min prawym skrzydłem popędził Tomasz Sokół i idealnie dośrodkował na głowę do Rudolfa i.... na przerwę schodziliśmy z dwubramkową zaliczką 2:0.

Na druga połowę wychodzimy bez zmian. Nie zmienia się również obraz gry na boisku. Prowadzimy grę a gospodarze czyhają na nasz błąd aby zdobyć gola kontaktowego. W 68 min trener dokonuje jednocześnie czterech zmian. Ciekawostka jest fakt, iż zmienia...obydwu stoperów. W miejsce Kozimora i Bielawskiego wchodzą Skowronek i Stepień. Na boisku pojawiają się również Zając oraz Głowacki. Jak się później okazało obydwaj piłkarze narobili sporo zamieszania w szeregach Zenitu. W 74 min Tomek Zając nie odpuścił i poszedł „do końca” w bramkarza, bardzo się to opłaciło bo zdobył trzeciego gola dla Energetyka 3:0. Chwile później przed szansą na zdobycie pierwszego gola dodajmy, że z rzutu karnego stanął Zenit, lecz Kacper Kujawski wyczuł intencje strzelca dwa razy, przy strzale i przy dobitce. Brawo! W 82 min Maciek Zapał ładną asystą uruchomił Józefowicza a ten swoim firmowym uderzeniem z 15 metrów podwyższył wynik na 4:0. Festiwal strzelecki trwał...W 84 min „Józek” zagrał prostopadłe do bardzo szybkiego tego dnia Zajączka a ten z zimną krwią wykorzystał okazje i było 5:0. Zenit zmniejszył rozmiary porażki za sprawą Grzegorza Żukowskiego, który strzałem w długi róg bramki Kujawskiego ustalił wynik meczu na 5:1 dla Energetyka.

Bardzo cenne zwycięstwo odniesione na trudnym terenie. Wielkie gratulacje dla całego zespołu. Po dłuższych absencjach na boisku pojawili się Grzegorz Stępień oraz Dawid Ciechański Brawo! Krok po kroku kierujemy się do wyznaczonego celu.

PODZIĘKOWANIA:

Bardzo mocno chcielibyśmy podziękować i wyrazić swoje uznanie chłopcom z drużyny Młodzików trenera Kropskiego, którzy dzięki swoim rodzicom przyjechali do odległego Międzyborza i cały mecz świetnie dopingowali seniorów a na koniec świętowali z nimi w zwycięskim tańcu. Super!

Chcielibyśmy również bardzo mocno podziękować całej drużynie Zenitu, prezesowi Łukaszowi Pietrzakowi oraz Pawłowi Juskowiakowi za zaproszenie na pomeczowego grilla, gdzie obie drużyny mogły wspólnie miło spędzić czas na rozmowach po wyczerpującym meczu. Niecodziennie drużyna przeciwna składa takie zaproszenia. Wielkie dzięki i zapraszamy na rewanż do Siechnic :-)

redakcja

fot. Arti - Foto