A klasa: Jubilatka na łopatkach

W miniona sobotę nasz drużyna odniosła 13 zwycięstwo w sezonie na własnym boisku pokonując w efektownym stylu obchodzącą w tym roku wspaniały jubileusz 70-lat istnienia, czwartą w tabeli Polonię Wrocław 4:0. Było to świetne spotkanie w wykonaniu naszych piłkarzy. Szkoda tylko, że deszczowa pogoda... wystraszyła kibiców

Zaczęliśmy bardzo mocno, chcieliśmy zdominować rywala i to się udało. W 14 min faulowany na 20 metrze był Banach. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu wolnego lecz trafił w mur a powracającą doń piłkę zagrał na skrzydło do Żarskiego, który wymanewrował obrońców i idealnie dośrodkował na głowę Rudolfa i objęliśmy dość szybko prowadzenie 1:0!!! W pierwszej połowie Polonia dwukrotnie zagroziła bramce Kujawskiego lecz bez zdobyczy bramkowej. Przed przerwą dwukrotnie szansę na zdobycie gola miał Karol Głowacki jednak w obydwu przypadkach musimy to napisać...fatalnie spudłował. Jako zespół wyglądaliśmy bardzo dobrze. Była determinacja, walka i ogromne zaangażowanie. Dominowaliśmy na placu gry, Polonia momentami była bezradna. Mimo wszystko na kolejnego gola czekaliśmy do 70 min. O tym golu opowiada strzelec Michał Banach: „ Riko (czyt. Tomek Sokół) wbił się w pole karne, dwóch pokręcił, doszedł do końcowe linii i dał mi na 7 metr no i wiadomo co się stało,2:0!!!” Nasz pomocnik równie barwnie opowiada o trzecim golu dla Energetyka, którego strzelcem był Tomasz Sokół: „Rikunia sklepał z Żarim wzdłuż linii 16stki, kulnął sobie na strzał i po lekkim rykoszecie piłka za kołnierz wpada w długi róg bramki polonistów,3:0!!!” Czwarty gol był chyba najładniejszy. W doliczonym czasie gry najpierw odbiór zanotował rozgrywający znakomita partię Bielawski i w uliczkę zagrał do Banacha, ten ładną podcinką uruchomił na lewej stronie Skowronka a Łukasz po udanym dryblingu z dwoma obrońcami wycofuje piłkę do wbiegającego Michała Furmanka, który nie marnuje okazji i lewą noga pieczętuje nasze zwycięstwo 4:0!!! Zaznaczmy, że było to premierowe trafienie „Furmana” w Energetyku. Gratulacje!

Świetna robota całego zespołu, wielkie brawa! Forma jestByło efektownie i efektywnie! W 16 kolejce odnieśliśmy 13 zwycięstwo. Jednak mamy „tylko” 4 punkty przewagi nad będącą w znakomitej formie Polonią Miłoszyce, która w minionej kolejce odniosła siódme zwycięstwo z rzędu. A w niedzielę 17 kwietnia o 11:00 w arcyciekawym meczu na szczycie zmierzymy się na wyjeździe właśnie z Miłoszycami....