Finał Wojewódzki o "Puchar Tymbarka" 2018

Finał Wojewódzki o "Puchar Tymbarka" 2018
Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w dniach 16-18 kwietnia wyłaniał w Dzierżoniowie najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Po eliminacjach gminnych i powiatowych przyszedł czas na finał wojewódzki w Dzierżoniowie. Przez 3 dni o miano najlepszych drużyn w województwie rywalizowało 116 drużyn. Rywalizacja w tym turnieju to wspaniała zabawa, wiele emocji ale także szansa na odkrycie kolejnych wielkich talentów wśród chłopców i dziewczynek. Ale po kolei..
 
Piłkarski los w grupie zetknął nasze dziewczynki z drużynami UKS Girls Soccer Academy Wołów oraz ZSP Boguszów-Gorce. Do gier półfinałowych awans uzyskiwali tylko zwycięzcy grup. W pierwszym meczu naszej grupy Boguszów-Gorce pokonał zespól z Wołowa 7:2. Nasze dziewczynki od pierwszych minut meczu z UKS-em prowadziły grę co w konsekwencji całego meczu dało wygraną 2:0 po dwóch golach Agnieszki Rudy. W drugim i zarazem ostatnim meczu grupowym stawką było zwycięstwo w grupie i nasze zawodniczki nie zawiodły wygrywając rywalizację z rówieśniczkami z pod wałbrzyskiego Boguszowa-Gorc 4:1. Tym razem również Agnieszka zdobyła wszystkie 4 gola dla Energetyk. Wygrywamy swoją grupę i jako jeden z czterech zwycięzców grup szykujemy się do walki o wielki finał. Posilając się obiadem przygotowanym przez organizatorów na stadionie z głośników płynie komunikat, iż za 20 minut w....ćwierćfinale zagramy UKS Olimpijczyk Wałbrzych. Zdziwieni podejmujemy interwencję u organizatorów z zapytaniem dlaczego został zmieniony regulamin? W odpowiedzi słyszymy: Bo tak! W tym miejscu powinien znaleźć się nasz dosadny komentarz...jednak się nie znajdzie bo "Łączy Nas Piłka". Nie chcąc tracić czasu w pośpiechu dziewczynki kończą obiad i udajemy się na boisko nr 7 by zagrać o półfinał. Rywalki z Wałbrzycha postawiły naszym zawodniczkom twarde warunki i od początku obserwowaliśmy wyrównane zawody. Nie potrafiliśmy skutecznie sforsować obrony Wałbrzyszanek a one po kontrach zdobyły 3 gole i to one cieszyły się z awansu do najlepszej czwórki województwa turnieju o "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku."
Na tym występie nasz tegoroczny udział się skończył, lekko rozczarowani ale pełni optymizmu co do przyszłorocznych występów naszych drużyn wracaliśmy do Siechnic. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż drużyna U-10 trenera Andrzeja Rudego awansowała do finału wojewódzkiego i bardzo dobrze zaprezentowała się w tych rozgrywkach. WIDZIMY SIĘ ZA ROK!
Redakcja

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w dniach 16-18 kwietnia wyłaniał w Dzierżoniowie najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Po eliminacjach gminnych i powiatowych przyszedł czas na finał wojewódzki w Dzierżoniowie. Przez 3 dni o miano najlepszych drużyn w województwie rywalizowało 116 drużyn. Rywalizacja w tym turnieju to wspaniała zabawa, wiele emocji ale także szansa na odkrycie kolejnych wielkich talentów wśród chłopców i dziewczynek. Ale po kolei..

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości