MŁODZICY: Komplet zwycięstw

Z turnieju dzpn-u i meczu ligowego wydarzenia relacjonuje trener Kropski:

"Kilka lat temu obejmując ta grupę objąłem pewien kierunek, wiedziałem że będzie trudno. Ciągła gra że starszymi, wysokie porażki i tylko czasami za chmur wychodzące słońce. Czy to nie za dużo dla 8-11 chłopców? Co na to ich rodzice, którzy po dwóch miesiącach treningów już martwili się o wyniki. Drugi sezon w młodzikach zaczęliśmy dobrze, od wygranej, lecz od tamtej pory mimo widocznych plusów, same porażki. Po zeszłotygodniowej porażce z Marcinkowicami, podejmuje decyzję, jedziemy duża częścią zespołu na turniej rocznika 2005-2006, pokazać że porażki to tylko kwestia przewagi fizycznej w lidze. Chciałem by chłopcom wróciła pewność siebie, a rodzice zobaczyli że kierunek jest słuszny. Na turniej zabrałem 21 chłopców, trzy drużyny. Jedna złożona prawie w całości z drużyny młodzików(rocznik 2005) spełniła oczekiwania bardzo dobrą grą i wynikami: Kolektyw Radwanice 5-1; WKS Śląsk Wrocław 3-1; Akademia Kiełczów 6-1. Gole zdobywali: Alan Bury 4, Kuba Ciupiński 4, Tomek Łakota 2, Marcel Bogusz 2, Maciek Ogiński 2

Następnie tego samego dnia o g.13:00 podejmowaliśmy w lidze młodzików Polonię Miłoszyce. Duża ilość zmian że względu na turniej, bardzo zorganizowała nam początek meczu. Graliśmy niespokojnie, dodatkowo tracąc 2-0 bramki. Ciężka przeprawa, zawsze z rocznikami starszymi, wykształciła jednak w tej drużynie charakter. Do przerwy wyrównujemy po dwóch bramkach młodszego Chmiela. W drugiej połowie było już trochę spokojniej, kontrolowaliśmy grę, co skutkuje bramką, rywal niestety również wyrównuje. Następnie długo próbujemy bez skutku, aż w końcu Szymański decyduje się na beckenbauerowskie wyprowadzenie piłki i oddaje fenomenalny strzał z dystansu dający nam zwycięstwo. Wygrywamy po raz drugi! Gratuluję chłopcy! Rodzicom dziękuję za cierpliwość. W sobotę kolejna przeprawa. Damy radę!"

Energetyk - Polonia Miłoszyce 4:3

gole: Jakub Chmiel 2, Wadowski, Szymański